Профілактика грипу та ОРВІ

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу Дніпропетровського обласного лабораторного центру на 5-му тижні (24.01.20р.-30.01.20р.) за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 26,6 тисяч осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 831,8). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 44%.

Показник захворюваності по області вище епідемічного порогу (603,0) на 38%, та вище показника минулого року на 63%.

Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 66%. Всього серед дітей віком 0-17 років зареєстровано 17,7 тисяч випадків (інт.пок. 3054,1).  У порівнянні з попереднім тижнем  захворюваність серед дітей зросла на 46%.

Загальна кількість госпіталізованих осіб у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 27%. За звітній тиждень по області госпіталізовано 1029 осіб, з них 835 дітей.

Згідно моніторингу вірусологічних досліджень на території області спостерігається циркуляція вірусів грипу типу А (Н1N1).

Відповідно до рішення Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дніпровської міської ради (п. 4 Протоколу   № 3 від 04.02.2020), у зв’язку зі збільшенням зареєстрованих випадків захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції в місті Дніпрі призупинено освітній процес у закладах освіти з 06.02.2020 до 17.02.2020.
 Відновлення освітнього процесу планується 17.02.2020 відповідно до розкладу занять.

Також для профілактики грипу та ГРВІ варто дотримуватись простих правил:

• Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від захворювання. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання.
  • Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Коли ви торкаєтесь, збільшуються шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
  • Провітрюйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення та робіть вологе прибирання. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.