ПАМ'ЯТКИ ЩОДО ДІЙ В УМОВАХ ВИМКНЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ТРИВАЛОГО СИГНАЛУ ПОВІТРЯНА ТРИВОГА

Пам’ятка щодо дій педагогічних працівників
в умовах вимкнення електропостачання,
під час сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» упродовж тривалого часу

• Упроваджуйте динамічне календарно-тематичне планування.
  • Викладайте матеріал складних для опанування учнями тем у синхронному режимі.
  • Заздалегідь підготуйте відеопояснення, відеоматеріал до теми уроку та викладіть їх разом із домашнім завданням на освітній платформі для можливості перегляду учнем в асинхронному режимі після відновлення електропостачання.
  • Зменшуйте обсяг завдань для самопідготовки (домашніх завдань).
  • Спостерігайте за динамікою навчальних досягнень учнів з метою діагностування можливих освітніх втрат та своєчасного коригування календарно-тематичного планування.
  • Сплануйте проведення індивідуальних та/або групових консультацій для учнів, у яких виникли труднощі в засвоєнні окремих тем освітньої програми.
  • Налагодіть дієву комунікацію з учасниками освітнього процесу (учнями, батьками, педагогами) для забезпечення своєчасного інформування щодо змін в організації освітнього процесу.
  • Під час дії сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»:

^ ОБОВ’ЯЗКОВО зупиніть освітній процес;

^ нагадайте учням про необхідність пройти в безпечне місце;

^ залишіть своє робоче місце та пройдіть в укриття;

^ відновіть освітній процес тільки після відбою тривоги.

Пам’ятка щодо дій учнів під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану

Під час онлайн-уроку

• приєднуватися до уроку за розкладом;
  • не спізнюватися на урок;
  • приєднуватися до уроку тільки під своїм прізвищем та ім’ям;
  • підготувати до уроку шкільне приладдя (зошит, ручка, підручник тощо);
  • приєднуючись до уроку, увімкнути камеру та вимкнути за потреби мікрофон;
  • активно працювати на уроці, не відволікатися на сторонні справи.

Під час дії сигналу «Повітряна тривога»

• не панікувати;
  • вийти з відео конференції;
  • вимкнути комп’ютер, електроприлади;
  • перейти до безпечного місця, попередньо визначеного батьками;
  • після відбою дії сигналу приєднатися до уроку за розкладом.

У випадках вимкнення електропостачання, відсутності мережі Інтернет

• вимкнути електропобутові прилади;
  • використовувати безпечні освітлювальні прилади (ліхтарики);
  • після відновлення електропостачання електроприлади бажано вмикати у присутності дорослих;
  • зайти на освітню платформу, на предметних сторінках переглянути розміщений матеріал до уроків;
  • виконати завдання, запропоновані вчителями;
  • у разі виникнення труднощів при самостійному опануванні навчального матеріалу, під час наступного уроку звернутися за роз’ясненням до вчителя.

Пам’ятка щодо дій батьків учнів під час дистанційного навчання

- забезпечити можливість дитини долучитися до дистанційного навчання (комп’ютер, ноутбук, планшет, смартфон, підключення до інтернету);

- контролювати відвідування дитиною онлайн уроків та виконання домашніх завдань;

у разі відсутності дитини на уроках,

- інформувати класного керівника про причину (надіслати письмове пояснення або медичну довідку);

провести бесіду з дитиною щодо алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога», правил поведінки з електроприладами, безпеки у соцмережах тощо.