ЄВРОКЛУБ " СУЗІР'Я"

СТАТУТ ЄВРОКЛУБУ «СУЗІР’Я» КЗО « НВК №66»ДМР

1.Загальні положення

1.1.Шкільний євроклуб «СУЗІР’Я» створений з метою:

•  розширення світогляду, підвищення  інтелектуального розвитку учнів;
  • розвитку і самореалізації особистості,
  •  виховання талановитої молоді, відкриття таланту в кожній дитині;
  • ознайомлення учнів з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи і світу;
  •  покращення комунікативних навичок  спілкування з молоддю інших країн;
  • формування та виховання молодих лідерів;
  • формування почуття європейської єдності,
  •  знаходження спільних цінностей, подібності культур, традицій, усвідомлення  спільної історії України та країн Європи.1.2. Основні завдання:

• проведення роботи по активізації навчального, творчого, наукового потенціалу учнів, розвитку й формування національної самосвідомості;

• накопичення та поширення інформації про Європейський Союз (історія, структура, сучасний стан розвитку) серед молоді;

• обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн-членів ЄС.

1.3. Основні напрямки і форми роботи євроклубу:

• проведення дебатів на європейські теми;

• святкування Дня Європи;

• організація презентацій, вечорів європейської поезії;

• підготовка і проведення членами євроклубу лекцій для гімназистів;

• організація та налагодження листування зі школами європейських країн;

• участь у проведенні круглих столів, конференцій та інших форм діяльності, спрямованих на підвищення рівня обізнаності дітей щодо принципів діяльності ЄС та його структур;

• сприяння вивченню іноземних мов країн-членів Євросоюзу;

• участь у міжнародних конкурсах і проектах;

• участь у виставках, мистецьких заходах, присвячених ЄС;

• підготовка та проведення пізнавально-розважальних заходів для ознайомлення з культурою країн-членів Євросоюзу.

2. Членство, права та обов’язки

2.1. Членство в євроклубі

• членами євроклубу можуть бути учні віком від 10 до 17 років, які визнають Статут євроклубу, його цілі та завдання, виявили своє бажання до активної творчої праці й готові виконувати покладені на них обов’язки.

2.2. Члени євроклубу мають право:

• брати участь у формуванні керівних органів, обирати й бути обраними до складу виборчих органів євроклубу;

• ініціювати заходи, проекти із залученням усіх членів євроклубу або окремих учнів;

• користуватися інформаційними можливостями, які надає євроклуб.

2.3. Члени євроклубу зобов’язані:

• брати активну участь у громадській роботі;

• виконувати вимоги Статуту, розпорядження адміністрації закладу тощо;

• звітувати перед членами євроклубу про заходи, проекти, до яких вони залучали інших членів (протягом місяця після завершення заходу чи проекту), а також під час робочих зустрічей звітувати перед членами євроклубу про свою діяльність;

• сприяти досягненню мети та завдань гімназійного євроклубу;

• дотримуватися високої культури спілкування з колегами, керівниками, викладачами;

• дорожити честю євроклубу як своєю особистою, примножувати його традиції, оволодівати знаннями.

3. Структура і керівництво:

3.1. Керівними органами Клубу є:

- Загальні Збори

- рада Клубу

3.2. Загальні збори євроклубу є вищим органом управління (беруть участь усі члени євроклубу). Загальні збори є легітимними за умови присутності щонайменше половини членів євроклубу.

3.2.Повноваження загальних зборів:

• визначення головних напрямів діяльності євроклубу, ухвалення плану роботи;

• обрання Президента євроклубу;

• прийом нових членів;

• ухвалення інших рішень щодо діяльності євроклубу.

• 3.3. Загальні збори членів євроклубу відбуваються не рідше, ніш раз на місяць (відповідно до плану роботи); частіше - за ініціативою Президента євроклубу чи за пропозицією його членів. Рішення загальних зборів ухвалюють звичайною більшістю голосів.

3.4. РАДА ЄВРОКЛУБУ є керівним органом у період між зборами.

3.5. До Ради євроклубу входять:

• керівник євроклубу (учитель);

• Президент євроклубу (з числа учнівської молоді, але не молодший 12 років);

• Віце президент євроклубу (з числа учнівської молоді, але не молодший 12 років).

3.6. Керівник Євроклубу:

• здійснює керівництво Радою Євроклубу;

• розподіляє обов’язки між членами Ради;

• представляє євроклуб у відносинах із будь-якими юридичними та приватними особами на Україні і за кордоном, укладає угоди, договори та інші операції;

3.7. Президент євроклубу:

3.7.1. Президента обирають загальні збори євроклубу шляхом таємного голосування на один рік.

3.7.2. Президент євроклубу та його секретаріат керують та організовують поточну роботу євроклубу в період між загальними зборами.

3.7.3. Президенту євроклубу надано право представляти інтереси євроклубу.

4. Прикінцеві положення.

4.1. Цей Статут стає чинним після прийняття його принаймні 2/3 членів Клубу, після консультацій з керівником євро клубу  та адміністрацією НВК.

4.2. Зміни у Статуті приймаються Загальними Зборами більшістю (мінімум 2/3 голосів),після консультацій з керівником євро клубу  та адміністрацією НВК.